Another Nameless Story XVII.

19. října 2013 v 19:03 | Nadine |  Another Nameless Story


Mohl to být divočák ale Adam pro jistotu pistoli odjistil a namířil ke křoví. Pomalu se postavil a kráčel k místu odkud přicházel ten zvuk.
"Adame, nedělej to..." šeptal za ním Jake. Měl o svého ex strach, pořád mu byl hodně blízký. On si však neuvědomoval jakému riziku se vystavuje, když k tomu křoví jde, navíc má v pistoli jenom jeden náboj a pokud bude třeba, později se neobrání.
"Pst" sykl Adam. Plně se soustředil na šustení listí a byl připraven vystřelit, jestli bude třeba.
Napínavá chvíle ticha, které nastalo, když se Adam přiblížil ke křoví na vzdálenost pěti metrů oba šíleně znepokojovala.
Jaké však překvapení, když zpoza křoví vyskočila malá veverka a prchala pryč.
"Do prčíc!" zavrčel Adam a schoval pistoli. Byl přesvědčen, že tam někdo slídí! Ale ne veverka.
"Ty se mi snad zdáš, tobě je normálně líto, žes nikoho neodstřelil!" rozkřičel se Jake. Po tichu ani památka.
"Chtěl jsem nás jenom bránit!" zavrčel Adam.
"Udělej mi laskavost a příště si počkej až někdo vyleze, než vytasíš zbraň, hrdino. Mohl ses leknout tak, že bys odstřelil veverku a na další obranu by ti nezbili náboje. Navíc, Black nechal celý les určitě střežit, nemusíš vzbuzovat pozornost, o kterou nestojíme"
"Nechápeš, že ..." začal opět mluvit Adam ale zarazil se, nevěděl co přesně podle něj Jake nechápe.
"Já tě chápu moc dobře ale jseš pořádně prchlivý, Adame" přistoupil k němu a vzal mu pistoli z ruky. Najednou byl jak loutka, vůbec v něm nepřebýval ten bojový duch co před pár sekundama.
Ovšem odhodlaný výraz bránit sebe a svého kamaráda, taky odhodlání zničit všechno a všechny co střeží Tommyho vystřídal smutek, který se vrátil jakmile poznal, že tu pořád někdo je, někdo kdo mu brání zachránit člověka, kterého miluje, i když neví jak je na tom se svýma city ten druhý.
"Bojím se. Neskutečně se bojím, Jakeu" přiznal Adam a svěsil ramena.
Jake pohotově přistoupil a objal ho.
"Děkuju, že jsi se mnou. Nezvládl bych to bez tebe" šeptal mu do ucha a snažil se sklidnit.
"Myslím.. myslím, že bychom měli jíst dál. Není to tady pro tebe bezpečné, ještě tady vystřílíš půl lesní zvěři" usmál se mírně a odtáhl se.
Jake sám nejlíp věděl, že to nebylo kvůli lesní zvěři ale kvůli němu a jeho citem k Adamovi, který pořád přetrvávají a je hrozně těžké je skrývat!

Hodiny plynuli, byla čirá noc a oba byly hrozně unavení, no snažili se najít co nejbezpečnější místo. Jak moc však byli překvpení, když v obrovské roklině našli jiné tábořiště, které obklopoval vysoký plot. Po unávě ani stopy.
Leželi na břiše a sledovali z výšky muže, kteří střežili.
"Myslíš, že bychom měli sejít dolů a prozkoumat to tam?" zeptal se potichu Jake. Nikdy nemohli vědět, jestli své muže nemají venku, někde nahoře blízko nich.
"Myslíš, že je Tommy tam dole?" odpověděl protiotázkou a kývl hlavou dolů.
"Nevím, asi jo. Každopádně nedělej blbosti, Adame!" napomenul jej Jake. "Prospíme se a ráno něco vymyslíme. Pokud je Tommy opravdu tam dole, musíme být opatrní za každou cenu. Rozumíš?"
"Rozumím!" přikyvoval jak nějakej otrok. "Musím Tommyho chránit!"
"To je můj kluk" řekl Jake s úsměvem. Adam to ovšem vzal v kamarádském duchu.
Rozložili stan a opět šli spát. Adamovi se usínalo o něco lépe když byl Tommymu na stopě o něco blíž.

*

Mezitím však Tommy určitě nezažíval klidné období. Pár dní už žil jenom na studené vodě. Jeho věznitel ho nenechal ani umýt se, navíc chtěl aby Tommy mluvil a řekl jim, jestli ví kde se Adam může nacházet. To ovšem Tommy neměl jak vědět, no pravdou bylo, že jisté podezření měl. Určitě by šel přes les, kde Joe poslal své muže ale určitě jim to nepoví. Mohl by jim přikázat aby zintenzivnili jeho hledání, nebo něco podobného. Když jsou v nejistotě, cítil se Tommy lépe a veděl, že má Adam dostatek času. Ovšem za každou otázku, na kterou Joe Black nedostal odpověd strestal Tommyho bičem. Nebolelo to příliš, tedy podle toho jak Joe plesl. Tommyho záda byly samý šrám. Rozhodli se ho mučit a on sám si to ztěžoval tím, že nechtěl jíst. Ale bylo mu to v podstatě jedno. Jestli Joe opravdu najal tak dobře vycvičené muže jak slyšel, Adam neměl nejmenší šanci a mohl mít za sebou kolik chtěl tréningů, byly v převaze. Tolikrát si říkal, že by měl myslet pozitivně a doufat, že se odsud dostane ale i jeho zamřené pokusy o útěk ho utvrdili v tom, že tuhle bitvu vyhrál Black. A za každý útěk byl opět strestán, takže už neměl vůbec žádnou sílu vzdorovat. Čekal jenom na tu chvíli, kdy ho bič pošle na onen svět, protože Adamova nepřítomnost a smutek, který se mu usídlil v srdci byly silnější...

Adam kolem šesté svižně vstal a zamířil k roklině. Nechal Jakea spát a sám sledoval dění v tábořišti. Měl štěstí - chapi vyráželi právě směrem k lesům a tábor střežili jenom dva chlapi s pistolemi. Okamžitě se vydal zpátky všechny věci pobalit a vzbudit Jakea.
Když společně všechno uklidili do nedaleké jeskyně, vrátili se zpět k rokli. Přelezli plot a nenápadně se svezli dolů. Naštěstí byli z opačné strany než stráž. "Tommy prosím, buď tady" říkal si pro sebe tiše.
Jake ho slyšel a posteskl si. Zrejmě je Adam šíleně zamilovanej a on už nic nezmůže. Smutně se na něj usmál a pohladil ho po zádech aby mu dodal trochu odvahy a optimizmu.
Vešli nepozorovaně do provizorního domku a rozhlíželi se. Jake ukázal prstem, že půjde vlevo a pohledá Tommyho, případně veme pár věcí, které se jim můžou hodit. Adam přikývl a vydal se na průzkum. Ruce zatínal v pěst v případě, že bude muset použít násilí.
Najednou uslyšel zvuk pěstí, který se ozáýval z vedlejší části domu. Netrvalo dlouho a u dveří stál jeden ze stráží, aby se podíval co se tady děje.
"Hej ty!" zařval a ruku namířil za záda, aby vytáhl svou zbraň, ovšem Adamovi rychlostní zručnosti byly o něco kvalitnější a tak vytasil svou zbraň rychleji než protivník a střelil ho přímo do srdce. V té chvíli mu bylo úplně jedno, že někoho zabil. Kvůli svému blonďáčkovi by šel i přes mrtvoly!
Když se dal trochu dokupy, běžel za Jakem. Když slyšel dunivý výstřel, myslel jsi, že je pozdě.
"Jakeu!" vlítl do místnosti. Ulevilo se mu, když viděl, že Jakeovi se nic nestalo a ten kdo střelil, byl on.
"Nemáme moc času. Určitě to slyšeli ostatní a vrátí se. Musíme sebou hnout" řekl Jake tři jednoduché věty v rychlém sledě za sebou, takže si nebyl jistý, jestli je Adam vůbec slyšel. Neváhal ani minutu a sbíral všechno potřebné - náboje, pistole a léky.
Naplnil celou kapsu, když si všiml, že Adam vzlyká. Ohlédl se a viděl svou lásku sedět na zemi, tvář v dlaních a záda opřené o krabice.
"Byl jsem prěsveďčen, že je tady!" třesl pěstí za sebe, takže se dvě krabice zesypali na zem vedle něj.
"Všechna naděje je teď pryč. Kde ho budu hledat? Může bát dávno pozdě a les má několik tisíc kilometrů!" vzlykal.
"Adame, už mě sereš" sehl se k němu Jake a vzal ho za ruce, které mu odstrčil od tváře.
"Slibuju ti, že Tommyho najdeme. Ať se děje co chce! Nebul jak malá holka a pal pryč, než ti skřeti příjdou! Nemáme moc času.." rozhédl se kolem sebe a tahal Adama pryč.
Utřel si slzy a vstal. Rychle utíkali pryč směrem v prasklině, kam šli i ti ostatní muži. Jen doufali, že na ně nenarazí.

Byl velice sklamaný. Byl přesvědčen, že Tommy tady bude, že ho konečně našel a bude si ho smět přivinout do náruče a Říct mu jak moc ho miluje, jak to měl udělat už dávno. Jeho špionské smysly selhali. Nebyl si jist už vůbec ničím, ani jestli ho dále hledat, no síla kterou mu Jake denně dodával ho hnala pořád vpřed.
Tábořiště, které propadli nesloužilo na nic jiného než na ubytování slizkých pijavic, které měli za úkol smést Adama z povrchu zemskýho. Nebylo tam ani stopy po Tommym, natož ne po místě kde by se mohl nacházet.

Kolik dnů ještě s Jakem prošlapou, než ho konečně najdou? Jak vysokou cenu bude muset zplatit, aby Black Tommyho propustil? Jak dlouho ještě vydrží nepropadnout panice nebo smutku? Jak dlouho ?!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Vall Vall | 19. října 2013 v 19:22 | Reagovat

Dokonalý, jako vždy ! :3 Další díl prosím :3

2 Tínka Tínka | E-mail | 19. října 2013 v 19:41 | Reagovat

:ooo Jako vždycky ... .KRÁSNÝ ! :3  no už čekám na další napínavý díl :3333 ! :D

3 Lulka Lulka | 20. října 2013 v 14:40 | Reagovat

To je tak krásne :3 Neviem,prišlo mi ľúto Jakea,ale spamätala som sa..má to byť Adommy! :D ..ako to robíš,že píšeš jeden geniálny diel za drúhým?!Čo najskôr sem daj ďalší!! :3 <3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama