Another Nameless Story X.

14. září 2013 v 18:01 | Nadine |  Another Nameless Story


Tommy si připadal lehce trapně. Nevěděl, co mu na to odpovědět. Bylo naivní myslet si, že naráží na něj? Slova, která se v tu chvíli houpali na špičce jazyka jako list ve větru polkl a nechal ticho vstoupit do místnosti.
Jediný zvuk byli děsivé výkřiky z filmu, který ho stejně nezajímal. Předchozí situace ho mírně polekala, i když se nebylo čeho bát. Začínal se v jeho společnosti cítit nepříjemě a přál si vědět, co se honí Adamovi hlavou, že na obrazovku kouká jako na vraha. Přebodával jí pohledem a nepohl ani brvou. Někdy přemýšlel, zda-li vůbec mrká.

Bohužel pro Adama na tom nebyl o nic lépe.
Samara ho teď vůbec nezajímala. Pořád, i když to vůbec nechtěl přiznat, myslel na čokoládové moře Tommyho naprosto poddajných očí. Díval se na ně jenom chvilku ale i to bohatě stačilo aby se mu vryly do paměti jako otčenáš. Kdykoliv se na něj podívali, viděl strach, ano, to bylo to co Tommyho oči ovládalo. Pokaždé když to viděl měl chuť ho obejmout aby se na něj tak smutně nedíval, protože nic není horšího než smutné oči a on miloval, když se něčí oči smáli. Paradoxně. Silně mu připomínal Jakeovi oči, asi proto se v těch Tommyho tak strácel. Jak ten mu chyběl..
Chtěl by se Tommyho něco zeptat ale netušil co. Upokojil se myšlenkou, že mají spoustu času na vedení rozhovorů. Radši se pohodlněji usadil a pokračoval v sledování Kruhu.

*

"Líbí se ti tady?" ptal se ho tenhle týden asi po třetí.
"Adame, říkám ti to asi po sté.. Líbí" otočil na něj Tommy otráveně hlavu. Chtěl spát ale Adam přišel z cest velice rozradostěný. Očividně si s ním musí trochu popovídat, snad ho to uspí.
"Co tady vůbec děláš celé dny?" otočil na něj Adam taky hlavu. Z Tommyho pohledu z postele vypadal velice směšně, trčela mu jenom hlava.
"To ses mě taky už ptal" zasmál se. "Nevím. Třeba čtu knížky. Ta tvoje knihovna tady je přeplněna romány. Pak se snažím něco vařit, ale ty to stejně jíš jenom občas. Když je tu madam Tiboussová, povídám si s ní, po obědě se přecházím po pláži, uklízím.. je toho hodně..."
Adam jenom přikyvoval. Když ho s otcem do téhle akce uvrtaly, nemysleli při tom na to, jestli bude Tommymu příjemné se doma jenom bezvládně potulovat a becílně se loudat po pláži...
"Snad bych si mohl vzít na pár dnů volna a strávil bych je s tebou. Jestli chceš. Mohl bych ti vyprávět. nebo ty mě. Alespoň se tady nezblázníš ze samoty..." zamyslel se.
"To by bylo hezké.." pousmál se Tommy. "Vyprávěj mi o tvých cestách"
"Cože?" zamračil se na něj Adam. "Tommy.. to já ale.. nemůžu" zakroutil hlavou.
"Já vím" povzdechl si. "Ale snad se najde něco co mi říct můžeš, ne? Třeba nějaká historka.."
"Tommy, promiň ale nejde to. Kdyby ses náhodou přeřekl, mohl bych z toho mít malér"
Tommy jenom smutně stáhl svou hlavu a otočil se Adamovi zády.

"Byls někdy na Aljašce?" rozeznil se razem Adam. Nechtěl o tom předse mluvit, nebo zrazu jo?
"Cože?" zamračil se a otočil se k němu. Pomalu spal..
"Je tam dost zima a všude je plno sněhu. Když jsem tam byl naposled, jedna malá holčička mi řekla, že jí zemřel táta. Na vině byl právě Joe Black. Její otec s ním měl jistou dohodu, kterou porušil a tak ho dal zastřelit. Ta holčička - Leira se jmenovala - mohla mít tak sedm let. Řekla mi, že vyrůstala bez něj. Usmál jsem se na ní a řekl jí, že její táta na ní musí být určitě hodně pyšnej, že zůstala silná když jí opustil. Ona mi jenom podala lízátko a zeptala se mě, jestli můžu být její táta. Vehnalo mi to slzy do očí. Vzal jsem si ho od ní a objal ji. Když jsem se rozhlédl, viděl jsem malé městečko uprostřed ničeho. Byl jsem tam s otcem právě proto abychom zneškodnili Blacka ale zdrhnul nám. Přesvědčil jsem organizaci aby městu dali nějaké peníze. Proto mi to řekla, brála mě jako vzor, svého tátu, který ji ochránil a pomohl jejímu městu.."
Tommy polkl. Tiše plakal, tenhle příběh ho dojal. Adam ještě pokračoval.
"Kdykoliv si vzpomenu na její šťastnou tvářičku jak mi mává když sedím v letadle, přál bych si vzít si jí ze sebou. Ale nemůžu. Neměl bych čas. A pak mou mysl napadne myšlenka, že kdybych já neměl tátu Tommy, neměl bych nic. Je celou mojí rodinou, mámou i tátou, nejlepším přítelem a dělá všechno pro to, abych byl v bezpečí.."
"Jak dlouho si jí neviděl?"
"Už to budou tři měsíce Určitě je z ní vzorná žačka.."
"Je opravdu obdivuhodné jaký vztah s Leirou máš" přerušil ho Tommy. "Stavím se, že když jsi s ní pořád se usmíváš"
"Je jako sluníčko. Při ní se nejde neusmívat. Rozzáří ti celý den jenom tím, že ti ponoukne lízátko a pak se se smíchem a rumencem v tváři rozběhne k mamce.." posteskl si černovlásek.
"Jednou, jednou ti ji opravdu mmusím ukázat. Budete si rozumět. Taky se pořád nudí.." zavtipkoval.
"Dobrou, Adame.." usmál se Tommy a uložil se do postele.

Teď, když se o Adamovém životě dozvěděl něco nového, nedalo mu to spát. Pořád si představoval šťastného Adama, jak se usmívá na malou Leiru a bere od ní cukroví. Kdykoliv se mu totiž podíval do očí, viděl smutek, utrpení a uzavřetost. Přál si pomoct mu. A jestli to znamená sedět s ním celé dny u krbu s šálkem čaje v ruce, udělá to. Všechno pro to aby mu po jeho domě neběhal zamračenej černovlasej šašek..

Šero pokoje vyplňovalo měsíční světlo zatrhávající se o žaluzie. Vytvářelo podivné vzory na podlaze tichého pokoje. Tichého až do třetí hodiny ranní, když se rozezvučel Adamův mobil, a probudil všechny obyvatelé pokoje.
Světla se rozsvítila, oba muži nastavili své rozespalé obličeje zákeřné žárovce.
"Kdo ti může v tuhle hodinu volat? A proč nemáš vypnuté zvonění?" hromžil Tommy.
"Tati?" ozval se do mobilu a ignoroval blonďáčkovu otázku. "Cože poslal?"
"Děje se něco?" vymrštil se Tommy do sedu a zamračil se.
Adam podešel do koupelny. Povídal si s otcem a vypadal při tom docela nervózně.
Projel si vlasy dlaní a vrátil se k Tommymu.
"Tak co se děje?" Byl v takovém napětí, že by ho to mohlo rozervat.
"Joe poslal výhružný dopis. Chce tě vyměnit za dvadcet milionů.."
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Tínka Tínka | E-mail | 14. září 2013 v 18:33 | Reagovat

konečně .... asi po týdnu nový díl <3 moc se mi líbí ten příběh s malou holčičkou ... měla sem uplně skleněný oči a když sem se podívala na mamku  řekla mi " co blbneš ,proč brečíš ? " .... moc krásně napsaný ! těším se na další díl ... doufám že bude brzo ! :) ..... :D

2 GrencA GrencA | 14. září 2013 v 18:35 | Reagovat

Ten příběh mě fakt rozesmutnil.. :(
A začíná se ozývat Joe, to není dobrý.. -.- :D
Každopádně doufám, že bude brzy nový díl.. :3

3 Rosett Rosett | 14. září 2013 v 21:19 | Reagovat

Sakra konečně novej díl. KONEČNĚ! Už jsem ti za to chtěla urvat ruce, i když by jsi pak nemohla psát, ale to je vedlejší. (y)
No ale tenhle díl mě dost překvapil..O__o Bože teď bych chtěla vidět Tommyho obličej..jak se asi tvářil, když mu Adam řekl, že ho chce Joe vyměnit :DDD Fuuu o.O Je to fakt čím dál napínavější..Čekám co nejdřív další část. A myslím to smrtelně vážně O:)

4 Tamy Tamy | 14. září 2013 v 21:44 | Reagovat

Jo, jo, jo.. :33
Za prvé..žiadny Joe, fuj! -.- :DD Tommy (y)
Už teraz potrebujem ďalší diel, lebo toto je úžasné! Kde ty na to chodíš?
Krásne vymyslený príbeh s Lairou. Síce smutné no nádherné, viem si predstaviť aké o bude keď by sa Tommy a Laira stretli. :3
Prosím, nenechaj nás čakať takto dlho.. my potrebujeme ďalšie diely! Stále čoraz viac zaujímavejšie..len tak ďalej:3

5 Lenkaa Lenkaa | 14. září 2013 v 22:41 | Reagovat

Huráááá! :D konečně další díl ^.^ už by to chtělo aby se ti dva dali dohromady :D čekám na to! :D ale ten joe black je pěkná svině -_- adam si bude tommyho bránit!:DDD

6 Pawcass Pawcass | 14. září 2013 v 22:43 | Reagovat

Já teda Adommy nějak moc nečtu, ale tvoje povídka mě hodně zaujala :) tommýk je tam takový chuďátko :D no nic - krásně píšeš :) tešing na další díl ;)

7 Terča Terča | 14. září 2013 v 22:46 | Reagovat

jak to děláš že tak krásně píšeš? :D taky píšu povídky, ale tvoje jsou best ;)btw, doufám že adam ani tolik peněz nemá aby dal tommyho vyměnit :DD

8 Lulka Lulka | 15. září 2013 v 12:01 | Reagovat

Ako..prirovnať Tommyho oči k Otčenášu..tak fajn,no :D :)Krásne,vravela som ti,že sa asi oplatí čakať.Aj slzy som vvypustila keď rozprával Adam o tom dievčatku..pekne prosím,ponáhľaj še s ďalším dielom <3 :3 :)

9 Vall Vall | 15. září 2013 v 14:47 | Reagovat

:3 krása :3 a Leira.. :'3 chtělo se mi brečet :') vážně luxusně vymyšlený.. a zase ukončený v tom nejlepším ! :D

10 Barči Barči | 23. září 2013 v 14:55 | Reagovat

Krásne...pribeh s Leirou ma vazne dojal...super vymyslene...:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama