Fell for you everyday V. THE END

20. srpna 2013 v 17:25 | Nadine |  Fell For You Everyday
Bola by som rada, ak všetci, čo túto poviedku kedy čítali, napísali ku koncu komentár :))


Když přišel Adam domů, vytáhl starý sešit a začal si do něj sepisovat všechny zážitky a data, které s Tommym zažil. I když neměl nijaké fotky, klíčové věci si do denníčku kreslil taky. Měl přesný plán, jak to udělat.
Na obal denníčku napsal "Přečti jsi mě". Doufal, že Tommy z vět, které zepsal pochopí, co spolu zažili a tak nebude trvat dlouho než přijede na to, kdo je. Na první stránky denníčku nalepil výstřižky z novin o jeho nehodě a pak malou knížku zavřel.

Ráno, ještě před rozvidněním, šlapal cestou k Tommyho domku. Potkal venku Rommy jak připravuje tátovu loď, zřejmě se chystá rybařit.
"Ahoj" usmál se zářivě. "Tommy ještě spí?"
"Ahoj.." usmála se Rommy. "Jo, je nahoru. Včera přišel celej vysmátej, co ste spolu dělali?" vyzvídala.
"Ale nic... opravdu!" podotkl Adam, když se na něj nevěřícně podívala. "Přinesl jsem mu něco. Můžu mu to jednom nechat v ložnici, utíkám do práce"
"Jistě, jenom choď. Ale nevzbuď tátu"
Adam přikývl a šel nahoru. Tommy sladce spinkal ve své posteli. Neodolal a na chvíli si přisedl. Byl na něj krásný pohled, když spal. Pohladil ho po tváři a pak mu na ní vtiskl něžný polibek. Denníček mu nechal na nočním stolku, věnoval mu pohlazení a poslední pohled, než odešel pracovat.

*

O tři měsíce později....
Tommy právě vešel do kuchyně, když Adam míchal vajíčka na snídani.
"Ahoj lásko" políbil ho černovlásek do vlasů a dál chystal snídani. Tommy, pořád nevěřícně zírajíc na Adama, hlavně po přečtení diáře, kterj našel na stolku, se jenom nervózně usmál. Podíval se na ruku svého ....muže? Adamův prst zdobil nádherný zásnubní prsten. Podíval se na svou ruku a spatřil ten samý. Opustil kuchyň a šel se projít po pláži. Jaké však bylo jeho překvapení, když na zahradě seděla Rommy i s tátou a prohlížele si různé svatební časopisy.
"Ahoj, Tommy!" usmál se Freddy. "Poď se podívat, pomůžeš nám vybrat, co se ti bude nejvíc líbit"
Tommy opět znervózněl. Co si má jít vybrat?

Popošel k tátovi a klekl si k němu. Když viděl, v čem jeho táta a jeho sestra listují, všechno mu došlo.
V deníčku našel ledaco - datum prvního setkání, první pusy, prvního milování, první hádky - všechno souviselo s Adamem. Ale nic o zásnubách, nedej Bože svatbě se tam nepsalo. Muselo se to stát nedávno. Možná pár hodin zpátky a proto to tam Adam nezaspal. Nebo chtěl aby na to Tommy přišel sám. Postavil se a zadíval se na zahradu. Byla obrovská a všude se to hemžilo liliemi! Blonďáček se pousmál.
S úsměvem taky vešel opět do kuchyně. Adam právě položil na stůl čtyři talíře se snídaní.
"Poď se nasnídat, lásko. A zavolej taky Freddyho a Rommy" usmál se a sedl si za stůl.
"Oni tady s náma žijí?" zeptal se Tommy, když se pomaly otáčel, že je půjde zavolat.
"Přišli tě jenom navštívit. Tohle hnízdečko máme jenom pro sebe..."
Tommy přikývl a vydal se zpátky k zahradě.

Zastavil se ve dveřích.
Ta zahrada - lilie, táta se sestrou jak pomáhají zařizovat svatbu jeho snů, člověk, který je ochoten každý den trpělivě čekat, až se jeho pamět alespoň dočasně obnoví. Nepochyboval o tom, že ho Adam miluje. A co bylo pro něj jasným důkazem jeho náklonnosti k němu, snilo se mu o něm. I tuhle noc. Ale dokud neotevřel tu malou knížku plnou báječných vzpomínek, nevzpoměl si na něj. Nevěděl nic, mohl si to jenom prohlédnout na fotografiích. Otočil se a rázným krokem došel k Adamovi. Vytáhl ho z židle a jemně ho políbil.
"Člověk, co denně napíše tři stránky deníčku o tom, co jsem s ním zažil abych si to zapamatoval a nepraštil ho něčím, když ho u sebe najdu v posteli, mě musí mít opravdu rád. Člověk, který je ochotný tohle dělat každý den znovu a znovu, pořád si zvykat na to, že se do něj denně zamiluju... s ním chci strávit svůj život. Chaotickej ale báječnej. Ve svých snech"
Adam rozmrkal slzy radosti a zatočil se s Tommym ve vzduchu.

"Protože první pusa je nejrkrásnější..."
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Romda Romda | 20. srpna 2013 v 17:37 | Reagovat

Natuša zase perlííííí. Boha nádherný, dokonalý, smutný, veselý, romantický prostě nemám slov o.O Jsem u poslední věty musela vypísknout, se nedalo^^  Snad se dočkám další povídky, protože to bylo woow♥ :)*

2 Tamy Tamy | 20. srpna 2013 v 17:38 | Reagovat

To je najkrajšie. :'3 Ten koniec je prosto dokonalý. I keď je smutné, že už je koniec. :/ Ale, za to nádherný koniec no.:3 Už sa opakujem :D

3 Elle Ratliff Elle Ratliff | Web | 20. srpna 2013 v 17:46 | Reagovat

Wuuuuu! :3 :D
To byl dobrej nápad, to s tím deníkem! A Tommýš je taak sladkej ^^
Tahle povídka se moc povedla ;)

4 Vall Vall | E-mail | 20. srpna 2013 v 17:51 | Reagovat

Krásný, dokonalý ! :') Doufám že bude zase nějaká podobná povídka.. Moc se ti to povedlo. :3 Jen škoda, že už je konec. :D

5 Lucká! Lucká! | 20. srpna 2013 v 19:13 | Reagovat

Ten konec byl zlatéj.. :3 :3 Prostě dokonalá celá tahle povídka! (y) :)
Doufám, že bude brzo zase nějaká.. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama