Another Nameless Story V.

25. srpna 2013 v 18:25 | Nadine |  Another Nameless Story


Adam se zahleděl na papír a tak na Tommyho. Ten chudáček neměl ani ponětí do jak vážné situace se zamotal.
Výhružky Joea Blacka se neberou na lehkou váhu a jestli tohle napsal pak to určitě udělá, určitě si pro tebe přijde. Zadíval se na šálek s čajem, který se pomalu zvdeal k Tommyho rtům. Přemýšlel jak to udělat, jak mu pomoct, jak ho chránit..
"Bojím se" přiznal po chvíli blonďáček. Položil svůj čaj na stůl a koukl na Adama. V jeho očích se mísil strach a zoufalství, těžko říct, co převládalo.
"Za půl hodiny přijde můj otec. Společně něco vymyslíme, neboj se" usmál se černovlásek povzbudivě. Neměl ani ponětí jak ho uklidnit, jak ho teď nevystresovat ještě víc, proto radši odešel z kuchyně a zamířil do obýváku. Chudé nožky za ním běželi téměř okamžitě, jejich majtel se osamotě asi necítil nejlíp.
"Počkáš tu se mnou, že ano?" zeptal se hosta. Jenom přikvl a usadil se na gauč.
"Budu muset odejít?"
Adama otázka zarazila. Ostatně jako všechno kolem Tommyho. "No, já.. nevím. Jestli tě opět napadnou nebo se k vám vloupají, bude to nejrozumější rěšení"
Krv tepala v Tommyho žilách jak divá. Neuměl si představit, že krátce po jeho příchodu do nového města se bude muset stěhovat opět někam jinam. Byl úplně vykolejený z celé situace, jediné co chtěl byl pokoj, nezaslouží si ho snad? Vždyť on nic neudělal!

Své myšlenky soustředil na šálek s čajem. Mrkal na něj a pohledem se vyhýbal všemu ostatnímu. Jenom jeho rty promlouvali k muži vedle něj.
"Řekni, co všechno musí člověk umět aby se stal tajným agentem?"
Tahle otázka ho - překvapivě - nepřekvapila. "No mohl jses zeptat i přímo co umím.." usmál se "...ale rozhodně trvalo dlouho než jsem se všechno naučil. Od dětství jsem chodil k nejlepším trenérům bojového umění, pak jsem se učil střílet z luku, hrát šachy na podporu logického myšlení, vzdělával jsem se v chemii, umím střílet ze zbraně, řídit letadlo, loď, auto, motorku, jezdím na koni... je toho opravdu hodně co musím vědět, protože nikdy nevím co budu na misi potřebovat"
Tommy obdivně vypískl. "Páni, a já myslel, že Superman byl výmysl"
Oba se zasmáli. "Víš, stálo mě to veškerý volný čas ale nestěžuju si. Učil jsem se doma ale teď mám klidnější období, tak jsem nastoupil na školu. Jediné, co neumím je šerm ale už jsem si zaplatil kurz.." dodal ještě, kdyby to Tommyho zajímalo.
"Obávám se, že já ti to trošku kazím, i to klidnější období" usmál se omluvně.
"Trvalo docela dlouho, jsem rád, že můžu opět pomáhat lidem. A ten šerm se dá zvládnout i později.."
"Jo! Je ti sedmnáct a umíš tollik věcí. Dej si pohov chlape, užívej života. Šermovat se naučíš i pak.." povzbuzoval ho Tommy. Pak mu něco proletělo hlavou.
"Ty Adame?" začal opatrně.
"Jo?"
"Měls někdy.. kluka?"
Adam se zamračil. "Jak to myslíš, kluka?" zeptal se chladně.
"Ve škole se mluví o tobě a Jakeovi, tak jsem myslel jestli.. a ke všemu tvoje práce..máš na to čas?"
"Hele, vím co se o mě říká ve škole, co říkají o mě a Jakeovi ale není to tak jak to vypadá" razantně zakroutil hlavou a zvedl se. "Jsme kámoši"
"Jistě. Ale prý se k sobě docela máte.." rejpal furt Tommy. Když né nic jiného, alespoň zjistil jak na tom Adam se svou orienací je.
Adam si povzdechl. "Když ti to řeknu, slíbíš, že to nikomu neřekneš a víc se na nic podobného nezeptáš?"
Blonďák přikývl.
"Dobře" sedl si znova. "Jake je vlastně můj jedinej kámoš a jedinej, tedy teď už i s tebou, který ví o mém tajemství. A jestli se něco říkalo nevím čím to může být. Jednou, opravdu jenom jednou jsem s Jakem něco měl. Bylo to ale dávno a už je to za námi. Nic mezi námi není ani nebude"
Tommy přikývl. Měl pocit, že se mu Adam pomalu otevírá. Říct prakticky neznámému člověku snad celý jeho milostný příběh... to si žádá důvěru!

"Ahoj, Adame!" ozvalo se ode dveří.
"Ahoj, tati! Přišel táta" oznámil Tommymu a zvedli se spolu, aby pana Lamberta staršího mohli přivítat.
"Máme tady hosta" usmál se Adam, když otec vstoupil do místnosti.
"No né, ty budeš Tommy, žejo?" usmál se pan Lambert a potřásl si s ním rukou.
"Těší mě, pane. Adam říkal, že by jste mi mohli pomoct"
Pan Lambert i Adam se na sebe podívali. Pak je majitel domu oba nasměroval do kuchyně.
"Víte, Tommy, je dost obtížné ochraňovat vás, když nevíme kde se Joe Black pohybuje. Jediné, co vám můžu slíbit je Adamova denní ochrana. Samozřejmě, jestli opravdu nechcete aby se vám něco stalo, příště zavolejte Adamovi a on přiejde k vám, ne vy sem. Dále se obávám, že jestli to zajde opravdu daleko, budete muset opustit tohle město. Později možná stát, zemi..."
"Jo, o tom jsme s Adamem mluvili" Ale určitě né o změně krajiny.
"Pak určitě víte, jak nám na našem bezpečí záleží, když jsem ochoten poslat vás se synem do jiné země"

Adam s Tommy na sebe koukli a pak zděšením vykřikli na pana Lamberta "Cože?!"
"Tati, to předse nejde" vysvětloval mu Adam. "Mám tady školu, Jakea.."
"Synu, ty sám nejlíp víš, že samotného ho poslat nemůžem. Jsi teď jeho jediná naděje na záchranu. Jestli vás najde i jinde, než tady, mohla by to být tvoje životní šance. Zajmout nejhledanějšího zločince v krajině, nezní to hezky?" usmál se.
Adamovi se nelíbilo jak ho otec přesvědčuje ale jako vždy, měl pravdu. Je nebezpečné tady zůstávat!
"Vy, pane Ratliffe, by jste se měl co nejrychleji zbavit telefonu. Může být napichnutý. Pak by jste měli začít uvažovaz nad svým novým jménem"
"Prosím?" to se Tommy neudržel a vstal. "Jak novým jménem? Vy opravdu zvažujete náš odchod jinam?!"
"Pro bezpečí vás i vaší rodiny je nutné aby jste byl na místě, kde vám opravdu nic nehrozí. Adam jedno z nich zná. Dostat se tam je jednoduché ale musíte si změnit jména. Nebo.. mám lepší nápad! Musíte předstírat, že jste se vzali!"
Oba se zhroženě koukali před sebe. "Nemyslíš, že to kapánek přeháníš, tati?"
"Uklidni se. Vždy na moje rady dáváš, udělej tak i teď a zaručím vám absolutní ochranu. Když budete svoji, nebudete přitahovat pozornost"
"Jasně. Dva muži, co měli přednedávnem svadbu, to určitě nepřiláká pozornost.." zamumlal Tommy.
"Bude to nejlepší, věřte mi. Je to dobré krytí!"
"Táta má pravdu, Tommy. Musímte to risknout. Minimálně na rok musíme zmizet"
"Po prvé - která část tvého mozku je tak debilní aby přijala tenhle nápad? Za druhé - rok? Co si myslíš, že mámě řeknu? 'Hele mami, jde po mě mafiánskej boss, na rok jdu do prdele, tak čau'. A po třetí - jak jim vysvětlím, že jsem se s tebou oženil?"
"Budeš se muset obětovat a něco si vymyslet. Jestli to nechceš dělat pamatuj na to, že znají tvé jméno, tvoji adresu a vědí kam chodíš do školy. Nebude pro ně těžké vystopovat tě. A když nechceš příjmnout tohle jako jedinou šanci, pak ti nemůžu zaručit, že moje ochrana tebe přetrvá" mluvil mu Adam do očí.

Co si měl chudáček blonďatej myslet?
Musí lhát rodičům, změnit si jméno a vzít si kluka, kterého vůbec nemá rád.
"Tak..tak dobře!" vzdal se napokon.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kika Kika | 25. srpna 2013 v 18:36 | Reagovat

Jezuus, cuháček Tommy. :OOOO Nemusím písať že je to opäť úžasné. :3 Nech už je ďalší diel. :3

2 Tínka Tínka | E-mail | 25. srpna 2013 v 19:10 | Reagovat

:O no a teď sem na téhle povídce závislá ... -,- :D je to naprosto úžasný ale   děsně mě zajímá co jim Tommy provedl že po něm jdou ... :D nemůžu se dočkat dalšího dílu a až se dozvím co jim Tommy vyvedl ...:D :3333333

3 Lucká! Lucká! | Web | 25. srpna 2013 v 19:12 | Reagovat

spolu..svatba.. To se jim později bude hodit.. Nebudou se muset brát potom... :'DD
No ehmm.. Naprosto boží díl.. :)

4 my-fanfictions my-fanfictions | 25. srpna 2013 v 21:03 | Reagovat

Jsme tenhle díl četli s kámoškou..takový výbuchu smíchu z toho, že se budou muset vzít:DD Začíná to být čím dál zajímavější..jen tak dál, moc se těším na další díl!:D^^

5 Barči Barči | 23. září 2013 v 14:25 | Reagovat

Maličký Tommy...takto sa mu všetko dokašľalo..:P ...ale dúfam že nakoniec to dopadne dobre :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama