Another Nameless Story III.

23. srpna 2013 v 19:44 | Nadine |  Another Nameless Story
V tu chvíli nevěděl co má dělat. Utéct? Na něco takového bohužel neměl sílu. Nohy se mu motali i když jenom stál a vůbec je nepoužíval.
Podle toho, jak rozestoupení ti muži byly usoudil, že ten co promlouvá k tomu chudáčkovi v plášti bude jejich šéf. Ten si ho všiml jako první. Zadíval se na něj chaldnýma očima, blonďaté krátké vlasy vypadali dost udržovaně, určitě bude dost bohatý a ze slušné podnikatelsaké činnosti to není...Jeden z mužů se k němu rozběhl.
Pomalu ustupoval. Znatelný strach, který se z jeho nitra dral napovrch přinutil chlápka usmát se. K Tommyho smůle ho jeho neposlešné nohy zradili v nejnevhodnější chvíli. Zamotali se a on upadl přímo na tvrdou a chladnou zem.
Muž v obleku se u něj zastavil. Byl znatelně vyšší a silnější než Tommy, i když ze země a v tomhle stavu se to poznalo těžko. Natáhl se k němu a vzal ho za lem kožené bundy, vytáhl ho na nohy a zatřásl s ním. Kdyby to měl brát s nadhledem, byl mu vděčný, že ho zvedl protože sám by to neustál.
"Takže vyzvídat se ti zachtělo, co?" uškrnul se chlápek. Po pár vteřinách ale upadl na zem místo Tommyho. Blonďáček poplašeně zamrkal. Před jeho očima spatřil svého spolužáka kompletně odětého v černé barvě.
V mžiku byl ale pryč a rozehnal ostatní muže.

Chlápek, který ho zvedl ze země ležel v bezvědomí. Tommy se od něj okamžitě pratal, radši chtěl jít za svým zachráncem, který právě uklidňoval muže v plášti. Na chvílli zatajil dech, když se natáhl po černou knížku v zadní kapse svých kalhot. Vypadalo to jako by se muži přeukazoval. Je to snad polda?
"Hej!" vykřikl na něj. Nic lepšího nenapadlo, nebyl si jist jak ho oslovit a ke všem byl daleko.
Tajemný spolužák se jenom otočil a pak rychle ustoupil krokem dál. Tommy k němu přiběhl, musel se hodně přemáhat aby se nepřizabil. Jakmile doběhl, zamotali se mu nohy. Alespoň to nebylo za běhu, pomyslel si.
Ruce muže stojícího vedle něj ho zachytili aby zamezili jeho pádu.
"Jsi celej?" zeptal se tiše a proměřil si ho skoumavým pohledem ale jen marně hledal chybičky krásy na jeho tváři či těle. Ti lidi mu nic neudělali.
Tommy, ještě pořád ošálen alkoholem ale momentálně víc zachráncovým hlasem, přikývl. Než se nadál, sledoval jeho odcházející siluetu.

*
"Tati, musel jsem. Byly by ho snad i zabili!"
"Ví, žes to byl ty?" zeptal se ho přímo.

Adam se zamyslel. "Myslím, že ne. Ne, určitě ne"
Pak polkl. Vzpoměl si, že masku neměl. Do prdele, zanadával si sám pro sebe. Ale Tommy byl předse opilý, jaká je pravděpodobnost, že si ho bude pamatovat? Doufal, že dost malá.
"Ti chlapi tam.. byl to Joe Black se svými muži" obeznámil otce. Horký čaj mu příjemě hřál prsty. Usrkl doušek a položil šálek na stůl.
"Adame, jsem rád, že ses tak dobře naučil všechno co jsme kdysi uměl i já ale nemyslíš, že teď budeš muset nést odpovědnost? Ten kluk potŕbeuje chránit a jediný, kdo může jseš ty"
Černovlásek se napřímil. Odsunul šálek s čajem dál a zadíval se na otce. Jeho rady vždy poslechl ale měl pocit, že od něj otec požaduje příliš.
"Jak nést odpovědnost? Myslíš snad, že mám málo práce?" vyštěkl.
"Když úřad obeznámíme s tímhle případem, určitě se shodneme. Adame, jsi předse správný a čestný kluk. Když toho kluka neochráníš, možná ho pošleš na jistou smrt a ty dobře víš, čeho je Joe schopen"

Jeho otec měl jako vždy pravdu. Tommy potřeboval ochránit. Bude to velice těžké, ale nemůže si dovolit selhat. Jde taky o něj.

Na druhý den bylo ve škole docela rušno. Všichni se bavili o Tommym, jak jinak. I když byl Adam lehce asociální, věděl, že Tommy bude ještě dlouhou dobu nejpropíranějším tématem. Probral ho taky s Jakem. Ale po včerejším rozhovoru s otcem se teď na něj dívá úplně jinak. Doufal, že si ho Tommy nebude pamatovat, že to byl jenom sen, z kterého se probudí. Sledovat Tommyho znamenalo dostat se do jeho blízkosti a to byl pro Adama problém číslo jedna.
Pohodil svůj batoh vedle židle v třídě a pozdravil se s Jakem. Otevřel učebnici a tvářil se, že čte. Pravdou bylo, že čekal až se zjeví Tommy. Chránit potichi ho opravdu neplánoval, musel mu to říct a taky si ujasní jak velké okno Tommy ze včera má. Předse jenom, táhlo to z něj statečně.

Malýho blonďáčka potkal dřív než si myslel. Na cestě z toalet se zaradil za něj a sledoval ho do míst, kde bylo míň lidí. Když byl naprosto přesvědčený, že je nikdo nesleduje a že si s ním může klidně promluvit, vzal ho za ramena a mrsknul s ním o skříňky.
"Co to děláš, vole?" naštval se blonďáček a chytnul si bolavé místo na hlavě. Ten šílenec musel znát bojová uméní, příšerně bolel jenom ten útok na ty útlé ramena.
"Pššt!" upozornil ho Adam a rozhlédl se. "Nekřič, potřebuju s tebou mluvit" uklidňoval Tommyho.
"Lamberte, ty hajzle! Včera jsi tam byl!" zavrčel Tommy tiše.
"Jo, byl jsem. To je to, proč s tebou chci mluvit, tak mě nech" zadíval se na něj a on zmlkl.
"Víš, hrozí ti nebezpečí a já byl povolán abych tě ochránil" Teprve až tuhle větu řekl uvědomil si, že zní jako herec se svou replikou v Hvězdné bráně.
"Ty jseš něco jako osobní strážce?" povytáhl Tommy jedno obočí.
"Teď jo, jinak ani ne. Ježiši, prostě mě poslouchej. Musíš mi dát podrobnej opis člověka, kterého jsi tam včera viděl. No nejlíp všeho co jsi viděl, zvládl bys to?"

Blonďáček se nechápavě rozkoukal po chodbě. "Jseš polda nebo co?"
"Jsem.. pracuju v utajení. Pro mimovládnou organizaci. Jsem špion a tajný agent" přiznal se Adam šeptem. Doufal, že to Tommymu bude stačit a nebude chtít žádný přeukaz, protože ten teď při sobě neměl. Ale místo toho se jeho spolužák pustil do smíchu.
"Jo jistě, a já jsem Mary Poppins!" smál se Tommy. Málem se rozbrečel. On a agent? Nic stupidnějšího neslyšel.
Adam protočil duhovkama. "Nemám na tebe celej den, Thomasi. Měl bys to příjmout a nedělat si z toho legraci. Může to být naposled, co se směješ.." věnoval mu poslední pohled a zalezl zpátky do třídy.

Tommy ztichl. Co když to byla pravda? Adam je agent, ti chápci byli zlý a jemu vážně začínalo jít o holý život? V Rainbow Springs se mu začínalo líbit čím dál, tim míň.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lucká! Lucká! | 23. srpna 2013 v 20:00 | Reagovat

Ehmm.. Proč mi to tak nehorázně připomíná náš včerejší chat? :D Až na to, že Adam není spiderman, ale tajnej agent a s Tommym se nesrazili, ale Adam za ním normálně šel.. (teď nepočítám ten okamžik, když Adam odehnal ty hajzlíky).. okay..:D
Aspoň jsme se o Adámkovi něco dozvěděli a
Super díl, tak ať je tu honem další! >:( :D

2 Tínka Tínka | E-mail | 23. srpna 2013 v 20:06 | Reagovat

chudák Tommy...teď neví co si má myslet ... jen tak dál .... těším se na další díl :333 :D

3 Tamy Tamy | 23. srpna 2013 v 21:02 | Reagovat

Fájn, touto poviedkou si ma dostala!! Ty vole, dievča zabíjaš ma. Hneď chcem ďalšiu časť!
Adam musí byť sexy a Tommy je také ňuňu.
Priprav sa na to, že ťa budem odteraz vždy otravovať aby si pridala ďalší diel a hlavne.. ty si dokonalá v písaní!
Teším sa na knihu, okej?
Vďaka. :3

4 Vall Vall | 23. srpna 2013 v 21:12 | Reagovat

:O Vypadá to dost zajímavě a napínavě ! :3 Nejdřív to vypadalo jako by byl Adam Batman.. :DD těším se na další část a na trochu akce.. o.O :3

5 my-fanfictions my-fanfictions | 23. srpna 2013 v 21:51 | Reagovat

Ty vole o.O No schválně co se bude s Tommym dít dál.(y)Jemu se nesmí nic stát!:DD ADAMEM CHRAŇ HO, CHRAŇ TU KOČKU. Ne promiň. Ale teda dobře jsem se zasmála na tomhle. "Teprve až tuhle větu řekl uvědomil si, že zní jako herec se svou replikou v Hvězdné bráně." :DDDDDDD(y) Okej teď vážně - ČEKÁM NA DALŠÍ DÍL.

6 Kika Kika | 23. srpna 2013 v 22:12 | Reagovat

Ako som už aj včera napísala. Každým dielom sa mi to začína čím ďalej tým viac páčiť. ^^ Už sa teším na ďalší. :3

7 Barči Barči | E-mail | 23. září 2013 v 14:14 | Reagovat

Fúha...Adam ako ochranca...vrr :D :D teším sa, čo bude ďalej :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama