You IV.

24. července 2013 v 19:45 | Nadine |  You
Když se probudil, ležel na špinavé zemi.
Rozkoukal se kolem sebe. Seděl v bilé místnosti, kolem něj nebilo nic jenom okno, na podlaze polštář, stará matrace a hrubá deka. Zvedl se do sedu a chytl se za hlavu. Ozvala se v ní tupá bolest, až sykl.
"Co to .." zadíval se Sauli přimo do zdroje tepla, které sálalo ze stropu. Musel se rozmrkat aby mohl v prudce osvětlené místnosti existovat.
Pak uslyšel zvuk zavrzání dveří.
"Tak už ses probudil?" Už známej hlas k němu promlouval spoza jeho zad. Přinutil ho přestat přemýšlet a otočit se mu tváří v tvář.
"Co se stalo?" zeptal se zmatenej Sauli. Nechápal proč ho bolií hlava.
"Ale co, tys to nepamatuješ?" pousmál se Adam a skřížil si ruce na prsou. Opřel se o futra dveří a měřil si Sauliho pobaveným pohledem.
"Pamatuju si, žes mě honil po letišti a pak jsem se probudil tady. Počkat! Tys mě praštil!" ukázal na Adam výhružně prstem. Dovolil so ho ovalit před celým letištěm a nikdo ho neviděl? Zatracenej Adam!
"Pročs to udělal?" štěkl dotčeně.
"Jinak bys nezastavil! Můžeš bejt rád, že jsem tě tou flaší praštil slabě a že ses ještě probral. Nevím, čemu se divíš, říkal jsem ti že běhám rychle. Moc rychle!"

Ublíženě se na svého únosce podíval. "Hodláš mě tady věznit navždycky? Nebo mi alespoň řekneš proč tady jsem?"
Černovlasej kluk se odlepil ode dveří a stoupl si k němu, pak si klekl. "To snad víš ne? Jsi jedinej, kdo mě viděl, jediný víš, že to já jsem ten lupič. Nemůžu riskovat, že bys to všude vykvákal" mluvil na něj tiše s pohledem upřeným těch finských modrých očí.
Stačilo se jenom natáhnout, jenom kousíček... a bylo to!
"Fuj, ty zmrde!" zamračil se Adam a dal mu pěstí. "Na mě plivat nebudeš! Kurva můžeš být rád, že máš na čem spát!" Kde se to v něm najednou bralo? Ještě ve Finsku dokázal nad věcma uvažovat jak básník, taky pořád chtěl ale ten bastard mu to neumožňoval, pořád ho sral!

Odlepil se tváří od podlahy a vykašlal se. Z koutku úst mu tekl červený proužek krve. Otřel si ji hřbetem ruky a zadíval se podrážděně na Adama.
"Chceš mě zabít? Ta kdo toho! Nemáš mě tady proč držet, nemáš, když mě zabiješ budu sticha, nikomu to neřeknu. Tak dělej, zabij mě!" křičel po něm.
Adamova hlava nevydržela takový nápor, okamžitě na něj vyběhl.
"Zavři hubu kurva! Nepotřebuju si k loupeži přišít další vraždu!"
"A únos?" ušklíbl se. Na ten očividně zapoměl, uchechtl se, no pak se zarazil. "Jak další? Tys už někoho zabil?"
"Mlč ti říkám, mlč!" šptal Adam. Postavil se a přecházel se po místnosti. Řval na něj něco ale sám nevnímal co přesně, jeho rukojmí se dotkl citlivého téma. Chtěl vypadnout jinak se tam udusí, vlastní myšlenky, vlastní svědomí se mu prohryže do mozku a zabije jeho zdravé myšlení! Mlčky utekl spět nahoru, zatřesl a zamkl za sebou dveře.

Chudáček malý tam zůstal sedět. Pořád si otíral krev ze rtů a lehce se usmíval. Né proto, že tam sedí, ne proto že ho tam Adam zamkl ale proto, že konečně ví jak Adama zahnat do úzkých. Zdálo se, že vražda a smrt je pro Adama citlivé téma. Možná někoho zabil, pomyslel si zhnuseně. Teď mu opravdu nic nebránilo myslet si, že je Adam opravdová bestie.
Došel k matraci a lehl si na ni. Zíral do stropu a rozpadjící se omítky. Světlo ho pořád řezalo v očích ale neviděl vypínač. Pravděpodobně se světla zapínaly mimo tuhle místnost.

Bože, strašně chtěl odejít, nasednout na prvé letadlo a být opět doma, a právě teď mu chyběla i jeho práce, na kterou obyčejně jenom nadával. Chyběli mu pacienti. Byl zvyklý si pořád s někým povídat, bohužel s Adamem si asi moc nepokecá. Zamýšlel se nad tím jak by ho mohl obelhat, jak by ho mohl zmást aby utekl ale nic mu nenapadlo. Zakryl si rukou obličej a poté se poddal tvrdému spánku.


Adam si sedl ve vyhřáté ložnici na postel. Oheň v krbu šlehal žluté paprsky. Pohledem po něm klouzal jakoby hledal odpovědi na otázky. Jak se to stalo? Proč není šťastný? Proč je to všechno takhle a proč Tommy odešel?

Měl v hlavě miliony, haldy otázek a žádné odpovědi. Byl si jist, že je postupem času najde ale byl si taky jist, že hlavnou jeho prioritou je zjistit, co za opatření musí podniknout, aby Sauliho nikdy nikdo nenašel. Šlo o jeho bezpečí, jeho svobodu. A jestli chytí jeho, sveze se v tom i Tommy. A tohle Adam chce ze všeho nejmíň!
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Elle Ratliff Elle Ratliff | Web | 24. července 2013 v 20:04 | Reagovat

Wow, tak to by mě zajímalo, co Adam skrývá... o.O :3

2 Tamy Tamy | 24. července 2013 v 21:13 | Reagovat

Ty jo.. stale lepsie!! :3

3 #Death by Eva. #Death by Eva. | 24. července 2013 v 21:31 | Reagovat

By mne zaujímalo, co bude dál. :)

4 Vall Vall | E-mail | 25. července 2013 v 17:02 | Reagovat

:O páni, bude to ještě hodně zajímavý ! Jsem strašně zvědavá jak to bude s tou vraždou.. :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama